01-07-2022

Imieniny: Haliny Mariana

SŁOWNIK

 
Tektura falista

Rodzaj tektury przestrzennej, wykonanej z wielu warstw kartonu, pofałdowanego równolegle, sklejonych na przemian z warstwą o powierzchni gładkiej (prostej), o grubości zależnej od liczby przełożonych warstw falistych, produkowana w arkuszach lub zwojach, stosowana przeważnie do opakowań zbiorczych.

Termotransfer
technika nadruku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanego rysunku, naniesionego przy pomocy urządzeń typu 'ksero' bądź drukarki, ewentualnie wycięty w formie szablonu. Jest to dość prosty w przygotowaniu sposób nadruku, który przy małym wysiłku i niewielkich kosztach, można wykonać nawet w domowych warunkach. Takiego typu pełnokolorowe nadruki można stosować na różnych podłożach. Wydrukowany obraz przy użyciu urządzenia wytwarzającego temperaturę 150°C np. żelazka, przenosimy na żądaną powierzchnię.
 

SŁOWNIK

 
TIFF

(ang. Tagged Image File Format) – komputerowy format plików graficznych. Służy do zapisywania grafiki rastrowej. Format TIFF pozwala na zapisywanie obrazów stworzonych w trybie kreskowym, skali szarości oraz w wielu trybach koloru i wielu głębiach bitowych koloru. Przechowuje ścieżki i kanały alfa, profile koloru, komentarze tekstowe. TIFF umożliwia stosowanie kompresji bezstratnej typu LZW.

Trymer

urządzenie wyposażone w rotacyjne ostrze służące do cięcia papieru, folii, kalki, kartonu.

Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net