01-07-2022

Imieniny: Haliny Mariana

SŁOWNIK

Plotowanie
wycinanie na ploterze tnącym folii samoprzylepnych przeznaczonych do wyklejania.
Postscript
format opisujący dowolny drukowalny obraz (tekst + grafika) jako ciąg znaków ASCII. Format uniwersalny, niezależny od urządzenia i rozdzielczości.
Proof
próbny wydruk pełnokolorowy, służący jako wzorzec przy ustawianiu kolorystyki na maszynie drukarskiej. Powstaje w wyniku nałożenia na siebie czterech odpowiednio rozseparowanych kolorów tzw. CMYK. Może być wykonany z gotowej kliszy lub z pliku (proof cyfrowy).
Pylon reklamowy

często spotykany między innymi przy wjeździe na stację benzynową, salonach samochodowych, korporacjach, bankach i hotelach. Pylony to wolno stojące, podświetlane konstrukcje o stosunkowo dużej wysokości, wykonane z profilu aluminiowego bądź ze stali nierdzewnej, wykończone materiałami typu alubond, dibond, pleksi, na które nanosi się grafikę reklamową.

SŁOWNIK

RGB

jeden z modeli przestrzeni barw, opisywanej współrzędnymi RGB. Jego nazwa powstała ze złożenia pierwszych liter angielskich nazw barw: R – red (czerwonej), G –green (zielonej) i B – blue (niebieskiej), z których model ten się składa. Jest to model wynikający z właściwości odbiorczych ludzkiego oka, w którym wrażenie widzenia dowolnej barwy można wywołać przez zmieszanie w ustalonych proporcjach trzech wiązek światła o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej. Model RGB jest standardową metodą opisywania kolorów na monitorach.

Roll Up
systemy wystawiennicze; uniwersalne i łatwe w użyciu narzędzia prezentacji reklamowej. Grafika rozwija się i zwija do kasety stanowiącej podstawę standu.
Rycowanie

(nakrawanie) - proces mechanicznego wycinania zadanych kształtów  z folii samoprzylepnej, papieru samoprzylepnego itp., bez przecięcia podłoża. Po rycowaniu możliwe jest odklejenie części użytkowej z pozostawieniem na podłożu zbędnych resztek.

Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net