01-07-2022

Imieniny: Haliny Mariana

SŁOWNIK

Banner
(z ang. sztandar, transparent) - jest formą reklamy, komunikatu lub innego przekazu. Najczęściej jest to wydrukowany na płachcie materiału przekaz informacyjny lub reklamowy. Cechy charakteryzujące skuteczny banner to: przyciągający oko, oryginalny wygląd; treść zwięzła, zmuszająca oglądającego do interakcji; brak zbędnych informacji.
Bigowanie
proces introligatorski polegający na odciskaniu (wgniataniu) rowków w materiale, np. papierze lub kartonie w celu ułatwienia jego złamywania (składane opakowania kartonowe, okładki książek w oprawie klejonej itp.) lub w celu dekoracyjnym. Bigowania można dokonywać za pomocą: big zamocowanych w wykrojnikach, a te z kolei umieszczane są w maszynach; taśm nagniatających lub płyt z listwami bigującymi montowanych na cylindrach dociskowych lub obciągowych maszyn offsetowych; ręcznie za pomocą kostek introligatorskich. Na odciśnięty rowek mówi się biga lub bardziej po polsku – przegniecenie.

SŁOWNIK

Billboard
dużych rozmiarów tablica lub plakat reklamowy, stosowany głównie w reklamie zewnętrznej. Termin określa też nośnik reklamy, będący dużą, często oświetloną tablicą reklamową, umieszczaną na budynkach lub na specjalnie przystosowanych do tego słupach.
Bindowanie
technologia łączenia luźnych kartek za pomocą sczepiania ich jednego brzegu za pomocą bindy. Do wykonywania tej czynności służy bindownica. Stosowana szczególnie w punktach kserograficznych i drukarskich, do trwałego łączenia wydruków.
Broszura
wyrób poligraficzny o małej objętości, maksymalnie 4 arkusze drukarskie / 64 strony.

Button

okrągła przypinka, znaczek z zapięciem w formie agrafki; to doskonały gadżet reklamowy na festyny, spotkania klasowe, imprezy okolicznościowe, bale, koncerty, jubileusze, akcje promocyjne. Mogą one również pełnić funkcję identyfikatorów, czy też być oznaką przynależności do różnego rodzaju klubów i organizacji.

Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net