08-06-2023

Imieniny: Maksyma Medarda

SŁOWNIK

Druk termotransferowy

polega na uzyskiwaniu obrazu na etykiecie poprzez podgrzewanie pigmentu zawartego w taśmie termotransferowej (odpowiednik taśmy barwiącej). Taśma termotransferowa przesuwa się wraz z taśmą z etykietami, a rozgrzana głowica drukarki termotransferowej uwalnia substancję barwiącą z taśmy termotransferowej i dzięki dociskowi przenosi ją na powierzchnię etykiety. Za pomocą tej techniki można dokonywać druku na różnych rodzajach podłoży. Druk termotransferowy cechuje wysoka trwałość. Bardzo trwałą odmianą termotransferu jest flock. Doskonały do napisów na odzieży sportowej (numery, loga sponsorów itp.)

Drukarka atramentowa
drukarka wykorzystująca do druku atrament, a mówiąc poprawniej tusz (barwnikowy lub pigmentowy), poprzez wystrzeliwanie malutkich kropel środka barwiącego przez mikroskopijne dysze wykonane w głowicy drukarki przechodzącej nad elementem zadrukowywanym.

SŁOWNIK

EPS
Encapsulated PostScript) – format plików, będący podzbiorem języka PostScript, służący do przechowywania grafiki wektorowej w postaci umożliwiającej osadzanie jej w innych dokumentach. Jest formatem, który posługuje się jednocześnie grafiką wektorową oraz obrazami w postaci mapy bitowej.
Falcowanie
jedno- lub wielokrotne składanie arkusza papieru, czystego lub zadrukowanego, na pół (najczęściej) lub w dowolnych innych proporcjach, na różne sposoby (w różnych kierunkach), w celu osiągnięcia docelowego formatu i liczby stron składki. Np. trzykrotne złożenie na pół arkusza daje składkę szesnastostronicową. Każde miejsce zaginania arkusza to falc (złam) i po złożeniu tworzy nową krawędź.
Flex
poliuretanowy materiał termotransferowy (gładki, matowy) do tkanin naturalnych i z domieszkami. Grafika wycinana jest na ploterze w odbiciu lustrzanym, następnie po odrzuceniu zbędnych fragmentów wgrzewana jest na tkaninę przez 15-25 sekund w temperaturze 160-175°C.
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net