01-07-2022

Imieniny: Haliny Mariana

SŁOWNIK

Sitodruk

jedna z metod drukowania. Sitodruk jest wykorzystywany do drukowania jedno i wielobarwnego, również wielkoformatowego, na papierze, tekturze, folii i płytach z tworzyw sztucznych, metalach (np. plakatów, etykiet, opakowań, kalkomanii, reklam) oraz na przedmiotach uformowanych, tzw. kształtach z różnych materiałów, m.in. na butelkach szklanych i z tworzyw sztucznych, płytach kompaktowych, płytach czołowych urządzeń, itp. Sitodruk stosowany do druku na wyborach włókienniczych jest zwany filmdrukiem zaś stosowany w grafice artystycznej i użytkowej - serigrafią. Sitodruk wykorzystuje się również w mikroelektronice do wytwarzania układów scalonych. Jest to jedna metoda umożliwiająca zadruk tak wielu rodzajów podłoży, o różnej fakturze i kształcie.

Skanowanie

za pomocą skanera; przebiegowe odczytywanie: obrazu, kodu paskowego lub magnetycznego, fal radiowych itp. do formy elektronicznej (najczęściej cyfrowej).

SŁOWNIK

Spad
obszary druku, które wychodzą poza krawędź ostatecznej ekspozycji. Margines który jest obcinany w procesie produkcji.
Stand
forma przestrzenna stojąca samodzielnie na witrynie wystawowej lub bezpośrednio na podłodze, prawie zawsze zawierająca kieszeń z ulotkami reklamowymi dla klienta.
Styrodur
Polistyren ekstrudowany ("XPS") – materiał izolujący ze spienionego polistyrenu, twardszy i mniej nasiąkliwy od styropianu, stosowany m.in. w reklamie, budownictwie. Wykonuje się z niego napisy przestrzenne, loga o różnej grubości od 2 do 10 i więcej centymetrów. Styrodur jest cięty, plotowany za pomocą specjalnych maszyn. Cyfrowa obróbka materiału zapewnia doskonałą jakość wykonania. Gotowy wycięty element jest malowany częściowo lub w całości. Niejednokrotnie, np. do liter tego typu doklejane są litery wycięte z PLEXI kolorowej. Całość stanowi przestrzenną i estetyczną formę reklamy. Największym atutem tych reklam jest ich niski koszt wykonania, a co za tym idzie, niska cena.
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net