01-07-2022

Imieniny: Haliny Mariana

SŁOWNIK

CMYK

skrót od ang. Cyan, Magenta, Yellow, BlacK (niebieskozielona, purpura, żółta, czarna) – zestaw czterech podstawowych barw, dzięki którym w procesie mieszania się atramentów podczas druku uzyskuje się pełną gamą kolorów.

CorelDRAW
sztandarowy produkt kanadyjskiej firmy Corel Corporation – pakiet programów graficznych wchodzących w skład jednego produktu, służący początkowo do obróbki grafiki wektorowej, z czasem wzbogacany o kolejne programy dotyczące różnorodnych zastosowań grafiki komputerowej.

Dibond
jest znakiem towarowym znanego na całym świecie nowatorskiego rozwiązania w zakresie wielowarstwowych płyt aluminiowych, oraz następcą i uzupełnieniem szeroko znanych płyt Alucobond (dla przypomnienia dzięki połączeniu blach aluminiowych z rdzeniem polietylenowym uzyskano nowy materiał, wielokrotnie przewyższający właściwości tradycyjnej blachy aluminiowej).

SŁOWNIK

DPI

(ang. dots per inch) – liczba plamek przypadająca na cal długości. Jednostka stosowana do określenia rozdzielczości drukarek, ploterów,naświetlarek itp. Czym wyższa rozdzielczość tym dany materiał zawierać będzie więcej szczegółów, czyli jego jakość i ostrość np. zdjęcia będzie wyższa.

Druk

wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na podłoże drukowe (np. na papier). Potocznie za druk uważa się również rozmaite techniki powielania tekstu i grafiki metodami komputerowymi z użyciem komputerowych urządzeń peryferyjnych jak drukarki, plotery itp. W kroczenie technik komputerowych do drukarń, wiąże się z wprowadzeniem druku cyfrowego, sprawiają, że coraz częściej przez druk rozumie się również wydruk dokonywany na skalę przemysłową.

Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net