08-06-2023

Imieniny: Maksyma Medarda

SŁOWNIK

GIF

(ang. Graphics Interchange Format) – format pliku graficznego z kompresją bezstratną stworzony w 1987. przez firmę CompuServe. Pliki tego typu są powszechnie używane na stronach WWW, gdyż pozwalają na tworzenie animacji dwustanową przezroczystością.

Grafika rastrowa

reprezentacja obrazu za pomocą pionowo - poziomej siatki odpowiednio kolorowanych pikseli na monitorze komputera, drukarce lub innym urządzeniu wyjściowym. Zdjęcie z aparatu cyfrowego jest grafiką typu rastrowego

Grafika wektorowa

jeden z dwóch podstawowych rodzajów grafiki komputerowej, w której obraz opisany jest za pomocą figur geometrycznych (w przypadku grafiki dwuwymiarowej) lub brył geometrycznych (w przypadku grafiki trójwymiarowej), umiejscowionych w matematycznie zdefiniowanym układzie współrzędnych, odpowiednio dwu- lub trójwymiarowym.

SŁOWNIK

Grawerton
jest to amerykańska technologia pozwalająca tworzyć pełnokolorowe nadruki na metalu. Mogą to być zarówno proste grafiki, czy teksty, jak również zdjęcia. Można w ten sposób stworzyć unikalne i eleganckie prace o różnorakim zastosowaniu. Najważniejsze sposoby wykorzystania grawertonu to certyfikaty, tabliczki okolicznościowe, podziękowania, dyplomy. Grawerton ma jednak dużo większy zakres zastosowań. Za jego pomocą można tworzyć szyldy,tabliczki informacyjne,wizytówki czy identyfikatory. Uzupełnieniem takich prac są eleganckie, drewniane podkłady oraz etui na gotowe prace.
Introligatorskie maszyny

Grupa maszyn poligraficznych stosowanych w procesie obróbki druków, wykonywania opraw, książek, broszur i czasopism jak: np. krajarki, złamywarki, przyklejarki, zbierarki arkuszy, niciarki zszywarki, wklejarki wkładu w okładkę, do montowania okładek.

Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net