01-07-2022

Imieniny: Haliny Mariana

SŁOWNIK

Sublimacja

jeden ze sposobów wykonywania nadruków. Proces polega na wtopieniu w tkaninę farby, która łącząc się z klejem wtapia się głęboko struktury materiału. Nadruk w tej technologii możliwy również jest na smyczach, bluzach i innego rodzaju tkaninach. Ważne jest to, aby materiał w swym składzie posiadał odpowiednie substancje. Przed procesem sublimacji należy upewnić się, czy tkanina posiada w swym składzie poliester. Sam proces sublimacji jest przejściem wykonanej wcześniej grafiki na specjalnym papierze ze stanu stałego w gazowy, w ten sposób tworzy się nadruk.

Szparowanie

precyzyjna selekcja fragmentu obrazu w grafice rastrowej. Można jej dokonać za pomocą narzędzi do automatycznej selekcji, jednak w trudniejszych przypadkach precyzyjnego szparowania można dokonać tylko ręcznie. Szparowanie wykorzystuje się do obróbki kolorystycznej wybranych obszarów, tworzenia fotomontaży, transformacji kształtu, budowania masek itd.

SŁOWNIK

Szyld
jest to zewnętrzna informacja o tym, że tu, w tym miejscu mieści się instytucja, firma itp.
Tektura
wyrób papierniczy lity jedno- lub wielowarstwowy, o gramaturze od 350÷5000 g/m- (grubości około 0,6÷4 mm), produkowany z masy celulozowej lub makulaturowej i ścieru drzewnego, odmiany bezdrzewnej i drzewnej, w arkuszach lub zwojach, kryty innym materiałem lub gładzony, przeznaczony do zadrukowywania, celów introligatorskich oraz na opakowania jednostkowe, zbiorcze a także inne przeróbki.
Tampondruk

technika druku pośredniego, zaliczana do pochodnych druku wklęsłego, polegająca na nakładaniu farby drukarskiej za pomocą miękkiego gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach. Przez dobranie odpowiedniej farby możliwe jest drukowanie na podłożach takich jak tworzywa sztuczne, guma, szkło, metal itp.

Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net
Dekoracje Ścienne Reklama do wynajęcia net ekran.logosc.com Sklepik pływacki Obrazy na płótnie ZrobimyCiDobrze.net